Farma Kožichovice, s. r. o.

Farma Kožichovice, s.r.o. provozuje moderní hi-tech skleník u Třebíče, kde  pěstují rajčata a jahody, která jsou určena pouze pro tuzemský trh a je možné je zakoupit přímo u jejich skleníku.

Popis zařízení

Kompaktní, převozní teplovodní kotelna o výkonu 445 kW, na spalování dřevní biomasy, s umístěním v ocelovém kontejneru. Palivová skládka s hydraulickým mechanismem vyprazdňování je umístěna ve druhém kontejneru, který je umístěn vedle kontejneru kotelny s pootočením k zadnímu čelu kotelny o 90°. V tomto uspořádání jsou oba kontejnery propojené soustavou tří palivových dopravníků. Veškeré technologie jsou namontované v uvedených dvou kontejnerech a tvoří kompaktní technologický celek výroby tepelné energie ve formě teplé topné vody na bázi dřevní štěpky. Vedle kontejnerů je umístěn drtič dřevní hmoty, který upravuje palivo na požadovaný rozměr.

Palivo-dřevní štěpka se přiváží nákladním autem, ze kterého se přemisťuje na meziskládku, z té se palivo dopravuje pomocí nakladače buď přímo do kontejneru skládky paliva nebo do drtiče, kde po rozdrcení nadrozměrných části je palivo přemístěno pomocí pásového dopravníku do kontejneru skládky paliva. Ve spodní části, pod čelem tohoto kontejneru je umístěn šnekový dávkovací dopravník s elektropohonem, který dopravuje palivo mimo kontejner. Palivo je pomocí sestavy tří šnekových dopravníků přepravováno do kontejneru kotelny.

Kontejnerová kotelna byla navržena a osazena kotlem:

  • GREENTECH CS 500 – 445 kW

  • Palivo je mokrá přírodní štěpka
Farma Kožichovice, s. r. o.