Právě si prohlížíte Kontejnerová kotelna

Kontejnerová kotelna

Kompaktní, převozní teplovodní kotelna s výkonem do 500 kW na spalování dřevní biomasy, je umístěna v ocelovém kontejneru. Palivová skládka s mechanismem vyprazdňování je umístěna v druhém kontejneru, který je uložen na kontejneru kotelny. V tomto uspořádání zařízení namontované ve dvou kontejnerech, tvoří kompaktní technologický celek výroby tepelné energie ve formě teplé topné vody na bázi dřevní štěpky.

Ve spodním kontejneru je umístěna spalovací komora na dřevní štěpku, na níž je umístěn výměník. V kontejneru jsou instalovány všechny potřebné technologické části potřebné pro činnost energetického zdroje. Všechna zařízení po smontování tvoří jeden nedílný celek.

Nad vstupním otvorem do kontejneru je na stropě namontován šnekový dopravník. Palivo je vytlačováno po celé šířce horního zásobního kontejneru do prosypu s instalovaným bezpečnostním turniketem. Pod turniketem je předzásobník paliva se snímanou výškou hladiny. Činnost šnekového dopravníku a turniketu je závislá na udržování paliva v předzásobníku v požadované výšce. Předzásobník je umístěn přímo na dávkovacím šnekovém dopravníku, který palivo plynule a regulovatelně dopravuje do přední části spalovací komory kotle.

Kontejnerové kotelny dodáváme ve dvou variantách, druhá varianta počítá s kontejnerovou skládkou materiálu umístěnou vedle kontejnerové kotelny, viz obrázek. Tyto dva celky jsou propojeny šnekovým dopravníkem pro přepravu materiálu.

V případě zájmu o detailní informace nás neváhejte kontaktovat.

Napsat komentář